حق بر توسعه
چاپ کتاب «حق بر توسعه در نظام بین الملل حقوق بشر و آموزه‌های اسلامی» کتاب «حق بر توسعه در نظام بین الملل حقوق بشر و آموزه‌های اسلامی» از چاپ خارج شد. این کتاب توسط حجت الإسلام والمسلمین مهدی فیروزی در گروه مسائل فقهی و حقوقی پژوهشکده فقه و حقوق تهیه گردیده است.
در پشت جلد این کتاب آمده است:
تحولات پرشتاب گفتمان حقوق بشر معاصر طی یک سده اخیر، علاوه بر فراگیرشدن این گفتمان، گسترش مفهومی و هنجاری آن را به نحو فزاینده‌ای موجب شده است؛ به گونه‌ای که قلمرو آن به عرصه‌های جدیدی همچون صلح، توسعه و محیط زیست نیز گسترش پیدا کرده و ظهور نسل جدیدی از حقوق بشر را موجب شده است. تلقی توسعه به عنوان حقی بشری و در نتیجه پیدایش «حق بر توسعه» به عنوان یکی از مصادیق نسل سوم حقوق بشر و ذیل عنوان حقوق همبستگی، در همین راستا قابل تحلیل و ارزیابی است.
نظر به اهمیت حق بر توسعه و آثار فراوانی که می‌تواند بر زندگی افراد و ملت‌ها داشته باشد، پژوهش حاضر عهده‌دار بررسی تطبیقی این حق از حیث مفهوم، مبانی، منابع، ماهیت، محتوا، اهداف، موانع و ضمانت اجرای آن در نظام بین الملل حقوق بشر و آموزه‌های اسلامی به ویژه فقه امامیه است.
شایان ذکر است: این کتاب توسط نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قطع رقعی و در 660 صفحه به زیور طبع آراسته شده است. 
کلمات کليدي
چاپ کتاب, حق بر توسعه, حقوق بشر, مسایل فقهی حقوقی, مهدی فیروزی
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 26

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشکده فقه و حقوق
تلفن: 371160 - 025  داخلی 1364
ایمیل: feqh@isca.ac.ir

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده فقه و حقوق
مجری سایت : شرکت سیگما