اولویت های فعالیت های پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.

جلسه شورای مدیران شماره 212 با حضور اعضای قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی برگزار شد.

دبیر قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی به همراه رئیس میز اخلاق و دبیران میزهای خانواده، سبک زندگی و عفاف در جلسه 212 شورای مدیران پژوهشکده حضور یافتند.
 در این جلسه نسبت به آخرین وضعیت پروژه های پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی بحث و تصمیم ‌گیری شد. از میان پروژه های پژوهشکده 11 پروژه به سفارش این قطب در حال انجام است که پروژه های«بررسی حکم تولید فیلم، تئاتر، انیمیشن و عروسک گردانی در نقش معصومان در فقه امامیه»، «قواعد فقه مصرف فرهنگی»، «نظام موضوعات، اولویت ها و اهداف پژوهش در فقه بازی های رایانه ای»، «تطبیق قواعد فقهی در فقه هنر» و«قاعده نیت و تطبیقات آن در مصرف فرهنگی فضای مجازی» به میز سبک زندگی اسلامی و پروژه های «بررسی حکم فقهی مفاهیم و مصادیق نزدیک به دروغ»، «مطالعه بسترهای فقهی اقدامات صوری بانک ها در خصوص شرعی سازی اعطای تسهیلات و سپرده گذاری»، «مرتبه سنجی حرمت کذب در مقایسه با سایر احکام» و «موضوعات و احکام مستحدثه فقهی در مورد دروغ» به میز تخصصی اخلاق و پروژه های «بررسی فقهی معاشرت به معروف در حقوق خانواده» و «بررسی فقهی حقوقی مشاوره خانواده» به میز تخصصی تحکیم نظام خانواده اختصاص دارد.
رئیس پژوهشکده در جلسه بیان نمود که اولویت فعالیت ‌های بعدی پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با این قطب در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.
 
منبع:

07:531399/12/3
تعداد بازدید: 101
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 102

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشکده فقه و حقوق
تلفن: 371160 - 025  داخلی 1364
ایمیل: feqh@isca.ac.ir

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده فقه و حقوق
مجری سایت : شرکت سیگما