صالحی مازندرانی

محمد صالحی مازندرانی
مدیر گروه مسائل فقهی و حقوقی پروژه‌های گروه خبر داد. آخرین وضعیت پروژه های گروه مسائل فقهی و حقوقی حجت الإسلام و المسلمین دکتر صالحی مازندرانی درباره پروژه‌های گروه اظهار داشت: در گروه مسائل فقهی و حقوقی 23 پروژه در دست اقدام وجود دارد که 2 پروژه«موانع و نهادهای جایگزین اقامه حدود در عصر غیبت» و «حق بر توسعه در نظام بین الملل حقوق بشر و آموزه‌های اسلامی» هم اکنون در دست نشر و آماده چاپ است. برخی موضوعات تحقیقی مثل «بررسی فقهی اقدامات صوری بانک‌ها» در مراحل پایانی و مواردی مثل مسئولیت مدنی ناشی از حوادث نقلیه و همچنین حکم تولید فیلم در نقش معصومان در مرحله تصویب موضوع و سایر موضوعات نیز در حال تحقیق می‌باشند.
مدیر گروه مسائل فقهی و حقوقی در ادامه به یکی از پروژه‌های مهم گروه پرداخت و بیان داشت: از جمله موضوعات پربسامد در فقه و همچنین ادبیات سیاسی موضوع حفظ نظام است. از آنجایی که حفظ نظام و مسائل پیرامونی آن در سطح نخبگانی به یکی از پرسش‌های مهم سیاسی فقهی تبدیل شده است. در پروژه‌ای با عنوان «حفظ نظام» به این مسئله هم از جنبه موضوع‌شناسی توجه شده است که منظور از آن چیست و هم از نگاه حکم‌شناسی یعنی احکام مترتب بر اصل وجوب حفظ نظام یا حرمت اختلال در آن در وضعیت‌های مختلف و تزاحم‌های پیش رو.


 
کلمات کليدي
مسایل فقهی و حقوقی, دکتر صالحی, اقامه حدود, حوادث نقلیه, تولید فیلم, حفظ نظام
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 33
 
logo-samandehi

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشکده فقه و حقوق
تلفن: 371160 - 025  داخلی 1364
ایمیل: feqh@isca.ac.ir

نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده فقه و حقوق
مجری سایت : شرکت سیگما